Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Īpaša operācija

Vakar paveicām īpašu darbu. Pirms 2 nedēļām klīnikā pēc palīdzības ieradās pavecāks kungs (72 gadi) no tālienes. Pirms 48 gadiem viņam bija noticis negadījums,- draugs netīšām viņam ar pneimatisko šaujamieroci iešāva galvā svina lodi… Notikums bija relatīvi veiksmīgs- nebija notikuši būtiski bojājumi, un lode palika spārnakaula (sfenoidālajā) dobumā.
Ilgu laiku nekas netraucēja, bet ilgstošs kontakts ar svinu vienmēr izraisa saindēšanos un audu bojājumu. Pēdējos gados pacientam bija izveidojusies masīva deguna polipoze, kuras dēļ elpot caur degunu vairs nebija iespējams. Parādījās arī aizvien izteiktāka intoksikācija. Stāvoklis strauji pasliktinājās pēdājā mēneša laikā.
Izdevās ātri sagatavot pacientu operācijai, un tā notika vakar, 25.03.2021.. Gandrīz 3 stundu garā operācijā izdevās gan pilnībā izņemt visus deguna polipus un mazināt iekaisumu, gan izņemt svina lodi no spārnakaula dobuma sānu sienas galvaskausa pamatnē.
Operāciju pacients pārcieta lieliski. Pat uzmundrināja mūsu komandu pirms operācijas un arī vakar vakarā. Labā noskaņojumā šodien priekšpusdienā devās mājās. Ārstēšanās vēl turpināsies, bet galvenais darbs jau paveikts.

Publicēts: 26.03.2021
Komentāru skaits: 0