Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Klīnikas „Headline” 10 gadu jubilejas konference

 

 

Šogad aprit 10 gadi kopš klīnikas darba uzsākšanas un šis gads ir zīmīgs, ne tikai ar apaļo jubileju, bet arī ar to, ka tieši šogad klīnikas vadītājs Kaspars Peksis aizstāvēja savu promocijas darbu, tāpec bija dubults iemesls svētkiem.

Piecu stundu intensīvā darbā ,klīnikai veltītajā konferencē, kolēģi tika iepazīstināti ar visdažādākajām tēmām un lektoriem, sākot no studentu diplomdarbu tēmām beidzot ar Vācijas ORL aprindu superzvaigžņu uzstāšanos.Sēdi atklāja Latvijas Ārstu biedrības prezidente Dr.Ilze Aizsilniece ar patiešam sirsnīgu uzrunu un apsveikumu šajā pirmajā apaļajā jubilejā.

Pirmajā daļa tika dots vārds Vācijas kolēģiem, sākot ar mūsu ilggadējo paziņu un Latvijas Universitātes goda doktoru Prof.Klausu Vogtu, kurš pastāstijā par šajos desmit gados kopā paveikto un tā nozīmi ne tikai studentu dzīvēs ,vadot diplomdarbu izstrādi vai klīnikas attīstībā, bet arī tādu internacionalu pasākumu izstrādē kā Riga Rhino Days 2016.  Profesors Dr.Oliver Kaschke no Berlīnes dalījās ar savu pieredzi un pieeju vidusauss operācijās, gan pastāstot par tām, gan demonstrējot operāciju videomateriālus. Īpaši gribam uzteikt (varbūt nedaudz negodīgi pret pārējiem lekotriem) profesoru Tadeus Nawka, kas atstāja vispaliekošako un grandiozāko iespaidu. Šķiet ,ka viņa stāstījums par balsenes patoloģijām un iespējamajām ķirurģiskajām ārstēšanas metodēm neatstāja nevienu vienaldzīgo, ar aizrautību klausijās pat tie kas līdz šim domāja, ka foniatrija viņus neinteresē. Kā pēdējais šajā ievaddaļā uzstājās klīnikas vadītājs Dr.Kaspars Peksis, stāstot par ambulatoro operāciju pieredzi un statistiku klīnikā „Headline”, ar mērķi parādit kolēģiem, ka modernā medicīna virzās uz stacionārās ķirurģijas apjoma samazinājumu, un tā nav tikai teorija, tas jau gadus desmit strādā praksē un ar katru gadu ambulatoro operāciju skaits pieaug, tādējadi atslogojot lielās slimnīcas.

Konforences otrā daļa tika veltīta atskatam uz to, ko šajos gados ir paveikuši studenti izstrādājot savus diplomdarbus, kā arī iepazīstinot auditoriju ar miega apnojas pacientu ārstēsanas pamatprincipiem un pastāstot par gļotādas mikrobiomu augšējos elpceļos, kā arī antibakteriālas terapijas izmantošanu sinusītu gadījumos. Divi no trīs prezentētajiem diplomdarbiem tika izstrādāti kopā ar prof.Klausu Vogtu, kam jāsaka liels paldies, jo pateicoties tieši viņam, ir tapuši ne tikai šie ,bet ļoti daudzi interesanti diplomdarbi un visi, kas ar viņu ir strādājuši zina, ka ceļs līdz rezultātam nav no vieglajiem (un ir ļoti neparedzams), bet iznākums vienmēr to visu atsver. Šie darbi bija Dr.Līgas Akmeņkalnes izstrādātais darbs (kuru šoreiz prezentēja kolēģis Dr.Mārtiņš Blumbergs) „Deguna vārsta kustīguma kvalitatīvais novērtējums” un Dr.Karīnas Rubules izstrādātais darbs par koblācijas efektu histoloģisko analīzi dažādu audu paraugos. Auditorijai noteikti vistuvākā no studentu darbu tēmām bija Dr. Jaroslava Priedeslaipas prezentācija par alkahola radīto ietekmi uz deguna rezistenci izmērot to ar 4-fāzu rinomanometrijas rādītājiem. Pateicoties šim eksperimentam beidzot ir objektīvi, pētījumā iegūti dati, kas attēlo pacientu subjektīvās sūdzibas par deguna aizlikumu, kas rodas pēc alkohola lietošanas. Dr. Uģis Klētnieks dalījās ar mūsdienu medicīnas skatījumu uz augšējo elpceļu mikrobiomu un to kā ne tikai medikamenti, bet arī pārtika ir spējiga šo vidi mainīt un tādejādi arī tās „iedzīvotājus”.  Jāizceļ arī Dr.Līva Šperla-Skritņiķa, kas ne tikai iepriecināja ar savu lekciju, bet patiešam liek lepoties ar viņas veikumu krākšanas un miega apnojas pacientu diagnostikā un ķirurģiskajā ārstēšanā. Domāju, ka nekas labāk neparāda viņas paveiktā nozīmi, kā pacienti, kas pēc operācijām beidzot var kvalitatīvi izgulēties un tādejādi pilnvērtīgi dzīvot.  Konforences noslēgumā, kā jau tas pienākas, runāja klīnikas vadītājs, nu jau zinātņu doktors medicīnā- Kaspars Peksis, kurš vēlreiz atgadīnāja par akūta rinusinusīta ārstēšanu, cenšoties uzsvērt to, ka antibakteriāla terapija tik tiešam biežāk nav nepieciešama nekā ir. Un lai arī akūts rinusinusīts ir ikdiena ORL ārstiem, šādas lietas ir svarīgi atgādināt.

Nobeigunā gribas uzsvērt, ka konforences mērķis bija ne tikai apmainīties ar zināšanām, bet arī netipiski latviešiem –nedaudz palielīt sevi plašākas auditorijas priekšā, ļaujot arī citiem ieskatīties pēdējo gadu sasniegumos. Domaju, ka ikviens, kurš bijis klīnikā „Headline” zina, ka tās noslēpums ir ne tikai zinošie speciālisti, bet arī laipnā attieksme un sirsnība, kas tajā valda. Savukārt tās noslēpums ir kolēģu savstarpējās attiecības, šķiet, piekritīs ik viens no šeit strādājošajiem, ka mēs neesam tikai kolēģi ,bet arī draugi un pat drūmi rudenīgā pirmdienas rītā ienakot pa durvīm pretī veras smaidīga seja. Tieši tādas lietas ir dzīvē ir vērts svinēt , un nedaudz interpretējot dzejnieka vārdus – tās ir tās mazās laimītes.

 

Publicēts: 05.12.2019
Komentāru skaits: 0