Arhīvs

 
           “RĪGAS RHINO DIENAS 2016” (RIGA RHINO DAYS 2016)                      

No 1. līdz 5. novembrim Rīgā norisināsies Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) un klīnikas “Headline” rīkotās “Rīgas Rhino dienas 2016” (Riga Rhino Days 2016), kuru ietvaros notiks Eiropas labāko LOR ārstu diskusijas un starptautiska konference, kā arī Latvijā pirmo reizi tiks demonstrētas sarežģītas endonazālās operācijas.

“LU Medicīnas fakultāte jau 12 gadus sekmīgi sadarbojas ar Dr. Kasparu Peksi un “Headline” klīniku otorinolaringoloģijas studiju kursa un rezidentūras programmas īstenošanā,  tiek nodrošināta ne tikai mūsdienīga studentu un rezidentu apmācība, bet arī nopietna pētniecība. Pateicoties attīstītajai starptautiskajai sadarbībai, Rīgā viesosies Eiropas labākie LOR eksperti, kā arī tiks noslēgts sadarbības līgumu starp klīniku “Headline” un “Park-Klinik Weissensee” slimnīcu par studentu un rezidentu apmācību un pacientu ārstēšanu,” uzsver LU MF dekāns asoc.  prof. Valdis Folkmanis.

Pasākumu programma sastāv no vairākām daļām. Trešdien, 2. novembrī, LU Mazajā aulā norisināsies slēgta starptautisko ekspertu konference – diskusija, kuras mērķis ir panākt konsensusu par vienotu deguna elpošanas izmantoto diagnostikas metožu pielietošanu. Savukārt 3. novembrī pirmo reizi Latvijā klīnikā “Headline” notiks sarežģītu endoskopisko deguna dobuma un blakusdobuma operāciju paraugdemonsrējumi. Latvijas jaunajiem un topošajiem LOR ķirurgiem būs iespēja klātienē vērot vācu viesķirurgu prof. Hansa Bērboma (Hans Behrbohm) un Dr. Burkharda Frāgela (Burkhard Fragel) darbu, kā arī uzklausīt moderatoru - prof. Klausa Fogta (Klaus Vogt) un Dr. Kaspara Pekša profesionālos komentārus. Bet 4. novembrī LU Mazajā aulā notiks Latvijas Otolaringologu asociācijas atklātā sēde un konference “Rhinoloģijas aktualitātes 2016”, kuru būs iespējams vērot arī tiešraidē interneta mājaslapā www.lu.lv.

Pirmo reizi Latvijā sarežģītas endonazālas operācijas tiks veiktas ambulatoros apstākļos dienas stacionārā. Tās veiks labākie viesķirurgi no “Park-Klinik Weissensee” slimnīcas Berlīnē, kas kolēģu un pacientu vērtējumā pērn tika atzīta par labāko LOR klīniku. Profesors Bērboms ir šīs klīnikas vadītājs un slimnīcas medicīniskais direktors, kā arī vairāku mācību grāmatu autors. Savukārt dakteris Frāgels ir klīnikas virsārsts un viens no vadošajiem ķirurgiem. Esam īpaši pagodināti, ka prof. Bērboms ir piekritis ne tikai piedalīties pasākumā, bet turpmāk būt par viesprofesoru arī LU Medicīnas fakultātē,” stāsta Dr. Kaspars Peksis.

Par LU MF un klīnikas “Headline” sadarbību

Kopš dibināšanas 2009. gadā klīnika “Headline” ir LU MF Otorinolaringoloģijas studiju programmas mācību un praktisko iemaņu, kā arī pētniecības bāze. Sadarbības rezultātā tapuši 30 studentu un rezidentu diplomdarbi – nopietni pētījumi, kas kalpojuši par pamatu 50 starptautiskiem referātiem un zinātniskām publikācijām. LU MF 2015./2016. absolvēja 283 jauno medicīnas speciālistu, bet kopš fakultātes atjaunošanas, 18 gadu laikā to beiguši vairāk nekā 4000 jauno speciālistu – ārstu, māsu un farmaceitu. Pašlaik LU MF studē 959 pašmāju un 118 ārvalstu studentu. Līdzās atzītiem Latvijas medicīnas nozares korifejiem, LU MF strādā arī daudz jaunu un talantīgu pasniedzēju, lasīt lekcijas ierodas arī vieslektori no Zviedrijas, Vācijas un ASV. LU MF pašlaik docē 205 mācībspēki.

Informācijas avots: http://www.lu.lv/zinas/t/42908/

 

''ĀRSTS.LV AR PĒTERI APINI'' INTERVIJA AR KLĪNIKAS DAKTERIEM 

Šonedēļ TV24RĪGA raidījumu ciklā "ĀRSTS.LV ar Pēteri Apini" varēja noskatīties raidījumu, kurā ārsts Pēteris Apinis sarunājās ar Otolaringologiem Kasparu Peksi un Valdi Miglānu.
Mūsu klīnikas dakteru interviju vari noskatīties šeit.

 

AUDIOMETRIJAS KURSI  

8.jūlijā mūsu klīnikā notika kursi audiometrijā (dzirdes traucējumu diagnostikā) klīnikas personālam un topošajiem LOR ārstiem. Mācības vadīja speciālists no Lihtenšteinas - Christoph Wille. Kolēģi ieguva svarīgas zināšanas un praktiskās iemaņas dzirdes traucējumu diagnostikā. Tagad mūsu klīnikā ir moderna dzirdes izmeklēšanas situācijas simulācijas ierīce, ar kuru iespējams audiometrijas veikšanu apgūt pašiem! Turklāt treniņus iespējams atkārtot, kad vien tas nepieciešams. 

 

IMG 3004

 

 

LU MF STUDENTU PRAKTISKĀS TRENIŅU NODARBĪBAS

Medicīnas fakultātes 5. kursa studenti  apgūst pamata ķirurģiskās un otorinolaringoloģisko manipulāciju  prasmes no studijām brīvajā laikā LU MF  Eksperimentālās Ķirurģijas centrā Klīnikā HEADLINE. Ar studentiem pavasara semestrī organizējām 10 nodarbību ciklu, pirms praktiskā treniņa nolasot prezentāciju par dažādām tēmām ausu, kakla un deguna slimībās. Vairāki no šiem studentiem turpinās studijas LOR specialitātē, izstrādājot diplomdarbu mūsu klīnikas ārstu vadībā. Un, cerams, nākotnē kļūs par labiem LOR ārstiem.

IMG 20160513 WA0009

 

KLĪNIKAS ĀRSTI APMEKLĒ KURSUS BERLĪNĒ

Klīnikas ārstes Līva Šperla-Skritņika, Elīna Eliasa-Vīgante, ārstes rezidentes Jeļena Zbaracka un Anete Viņķe un klīnikas vadītājs Kaspars Peksis 23. Aprīlī apmeklēja praktisko treniņu kursus deguna endoskopiskajā un plastiskajā ķirurģijā.  Mācības notika Charite slimnīcas Anatomijas institūtā Berlīnē. 

IMG 0821

Kursu organizēja un vadīja profesors Hanss Bērboms (Hans Behrbohm), Park-Klinik Weissensee otorinolaringoloģijas klīnikas vadītājs. Profesors Bērboms ir vairāku mācību grāmatu vispārējā otorinolaringoloģijā un deguna ķirurģijā autors. Viņa vadītā klīnika 2015. Gadā ievēlēta par labāko starp 10 Berlīnes klīnikām gan kolēģu gan pacientu aptaujās. 

24. aprīlī klīnikas ārsti kopā ar profesoru apmeklēja Park-Klinik Weissensee slimnīcu. Pēc profesora Bērboma vadītas ekskursijas tika apspriesti sadarbības plāni otorinolaringoloģijas rezidentu apmācībā, klīnikas ārstu praktisko prasmju pilnveidošanā un mūsu klīnikas pacientu kopīgā ārstēšanā. Vairāki īpaši sarežģīti mūsu pacienti jau pēc mūsu klīnikas ārstu ieteikuma ir ārstējušies Park-Klinik Weissensee slimnīcā.

IMG 0817

 

PREFESORA KLAUSA FOGTA 80.GADU JUBILEJA

Klīnikas HEADLINE konsultants un zinātnisko projektu vadītājs profesors Fogts (Klaus Vogt) 5. Aprīlī atzīmēja savu 80. Jubileju. Klīnikas kolēģi profesoram sagādāja pārsteigumu, kopā ar viņa šī gada diplomandiem apsveicot viņa mājās Krakow am See pilsētā Vācijā.

IMG 0813

Vēlāk mēs kopā ar profesoru viņa jubileju atzīmēja arī klīnikas telpās. Pie mums Klauss Fogts 20. Aprīlī klīnikas ārstiem un otorinolaringoloģijas rezidentiem nolasīja lekciju par pieauss siekalu dziedzeru slimībām un to ķirurģisku ārstēšanu. Profesors pats ir veicis >1200 šādu operāciju. 

IMG 0462

Kā goda viesis un eksperts dažas dienas vēlāk (22.-23. Aprīlī) viņš piedalījās Deguna endoskopiskās un plastiskās ķirurģijas kursos Berlīnē, Charite slimnīcas anatomijas institūtā. Šajos kursos profesors Fogts vadīja meistarklasi pieauss siekalu dziedzera ķirurģijā. Kursus organizēja un vadīja profesora kādreizējais skolnieks profesors Hanss Bērboms (Hans Behrbohm).

IMG 0807

Profesors Fogts joprojām ir jauneklīgas enerģijas pārpilns. Jau vairāk kā desmit gadu viņš ir Latvijas Universitātes Medicīnas Fakultātes viesprofesors. Šajā laikā viņa vadībā aizstāvēti 24 studentu diplomdarbi un starptautiskos kongresos nolasīti >50 zinātniski referāti, reprezentējot gan Latvijas Universitāti, gan klīniku HEADLINE.

 

3D PANORĀMA

Kalnciema iela 98, Rīga, LV1046
Telefons reģistratūrā
67473045, 25511144
e-pasts: info@headline.lv

Kā mūs atrast un rekvizīti

ipass

Klīnika pieejama pacientiem ar kustību traucējumiem. Pacienta pavadonis ratiņkrēslu var saņemt piesakoties klīnikas reģistratūrā vai zvanot pa tālruni 67473045 darba dienās no 9.00 līdz 18.00 un sestdienās no 9.00 līdz 14.00.

(Pievērsiet uzmanību - pēc Jāņiem sestdienās nestrādāsim. Darbu sestdienās atsāksim augustā)